Is ons bewustzijn een hallucinatie? Neurowetenschapper prof. Cyriel Pennartz (UvA) over hoe het brein ons bewustzijn produceert.
Dat we de wereld om ons heen als geheel ervaren, voelt vanzelfsprekend. Maar zonder tussenkomst van onze hersenen is het onmogelijk. Volgens neurowetenschapper prof. Cyriel Pennartz (UvA) produceert het mensenbrein constant een totaalplaatje van de werkelijkheid, dat we nodig hebben om goed te kunnen functioneren. Dát is ons bewustzijn. Hoe werkt dit? Is onze ervaring van de wereld écht of een soort hallucinatie?
Je bent van harte welkom op dinsdag 4 april 2020, van 20:00 tot 21:30 in de Aula van het Academiegebouw (Domplein 29, Utrecht). De toegang is gratis en aanmelden is niet nodig. Meekijken met de livestream en later terugkijken kan via: https://www.youtube.com/watch?v=wKAt5-3Ba9g.
Dit event is Nederlandstalig en word georganiseerd door Studium Generale van Universiteit Utrecht.